HAKKIMIZDA

ESKAR TEKSTİL SANAYİ VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ.’nin temelleri 1992 yılında İstanbul laleli’ de toptan brode ve dokuma tül perde satışı yapmak amacı ile kurulan KURBAN TEKSTİL firması ile atılmıştır.

Piyasa koşulları, müşterilerden gelen talepler ve tedarikçilerin mevcut talebi karşılayamaması yanında kalite ve fiyat dengesine uygun ürün üreten firmaların azlığı nedeni ile artık pazarlama faaliyetleri yanında üretim yapma gerekliliğinin de doğması üzerine 2005 yılında Çorlu’ da gerekli yatırım yapılarak 7000 m2 kapalı alanda son teknolojik imkânlarla ‘’ESCARDİN’’ markası ile brode ve dokuma perde üretimine başlanılmıştır.

Genç ve dinamik yapısı ile doğaya ve insana saygılı anlayışı birleştiren firma, nihai tüketici memnuniyetini ön planda tutarak, kendine özgün, yaratıcılıkta sınır tanımayan tasarımları ile ev tekstilinde çıtayı yükselmek, değişik kültür ve beğeniye sahip müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarına uygun çözümler üreterek, dünya kalitesinde üretimiyle müşterilerinin birinci tercihi olma amacı gütmektedir. Tecrübeli personeli, teknolojik alt yapısı ile 30 metre hatasız yekpare perde üretimi yapabilen ender firmalarda olan ESKAR TEKTİL müşterilerinden gelebilecek dokuma ve brode alanında her türlü perde siparişlerine üstün kalitesi ile cevap verebilecek kapasitededir.

Firma üretiminin yüksek bir yüzdesinin satış ve pazarlamasını ‘’ESCARDİN’’ markası ile Avrupa ve Doğu bloku ülkelerine yapmakta, üretim ve ihracat hedeflerini tüketici memnuniyetinden taviz vermeden yeni ülkeler ve ürün çeşitliliği ile yükseltmektedir.